V praxi sa veľmi často stáva, že majitelia nehnuteľnosti chcú ušetriť. Je to logické a úplne v poriadku. Pozor len, aby bolo šetrenie peňazí na tom správnom mieste a nevyšlo vás naopak oveľa viac.

Internet dnes ponúka veľa možností výberu zmluvnej dokumentácie. Stiahnuť si Kúpnu zmluvu z internetu netrvá zvyčajne viac ako pár sekúnd. Následne však dochádza veľmi často k chybám. Je to podobné, akoby ste si stiahli zaručený návod na chudnutie. Možností nájdete mnoho, väčšina z nich vám ale fungovať nebude.

Kataster veľmi dôsledne kontroluje, či zmluvy o prevode nehnuteľnosti dodržujú zákonné požiadavky. Absencia čo len jedného písmena alebo číslice v popise nehnuteľnosti môže zablokovať celý proces prevodu na katastri na niekoľko dní, dokonca až týždňov.

Pokiaľ nemáte skúsenosti s vypracovaním zmluvnej dokumentácie, obráťte sa radšej na právnika zbehlého v realitnom práve, prípadne na realitného makléra. Poplatok za vypracovanie zmlúv berte ako investíciu, ktorá vám zabezpečí pokojný spánok nielen počas prevodu nehnuteľnosti na katastri. Problém totiž môže nastať i s odstupom času.

Potrebujete pomôcť s procesom predaja? Pozývam vás na nezáväzné stretnutie pri káve.

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie